niedziela, 8 września 2013

Cisza...

Piosenka którą pokochałam po pierwszych dźwiękach. Kamil Bednarek-Cisza
*    *    *
Tekst:
Siedzę wieczorem ogarnięty moją ciszą,
oni nie słyszą, a ja tak jak w transie.
Te proste dźwięki mnie kołyszą,
nade mną chmury wiszą,
wszystko jest takie łatwe i paradoksalne...

Zadowolony niosę radość dzisiaj wszędzie,
znowu się uśmiecham,
wiem, że wszystko dobrze będzie.
Zagubiony w tłumie chcąc odnaleźć się w tym pędzie,
buduję swoje życie na miłości fundamencie...

Te chwile są z nami
i nikt nie zabierze ich dopóki my,
będziemy wciąż tacy sami,
z radością odkrywać każdy nowy dzień.

To te chwile są z nami
i nigdy nie zabierze nam już ich nikt ,
nie zabierze nikt...

Oni słuchają lecz nie słyszą, między niebem, a ciszą,
spotykamy siebie,
oni patrzą lecz nie widzą, z Twojej radości szydzą,
przychodzą kiedy są w potrzebie...

Cisza wokół mnie, zapada zmrok,
a ja nadal w nią wsłuchuję się.
Serce swoim rytmem mocno upewnia mnie,
że warto wierzyć w ludzi...

Pamiętaj o tym że nadzieja karmi, a nie tuczy,
do szczęścia otwarte drzwi, nie szukaj kluczy,
Twój Anioł chce Twą wiarę obudzić.

Te chwile są z nami
i nikt nie zabierze ich dopóki my,
będziemy wciąż tacy sami,
z radością odkrywać każdy nowy dzień

To te chwile są z nami,
i nigdy nie zabierze nam już ich nikt ,
nie zabierze nikt...
*    *    *
Interpretacja w budowie...

czwartek, 29 sierpnia 2013

Ready, aim, fire!

Na początku chcę nawiązać do mojego pomysłu dotyczącego listy. Niestety propozycję dostałam tylko od jednej osoby więc nie ma sensu tworzyć listy. Liczyłam, że mój pomysł zyska więcej chętnych, ale się pomyliłam...
*    *    *
Dziś chcę Wam polecić piosenkę Imagine Dragons-Ready aim fire. Miłego słuchania i czytania. http://www.youtube.com/watch?v=6z0cuQrmOII
*    *    *
Tekst:
With our backs to the wall, the darkness will fall
We never quite thought we could lose it all
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire!
An empire's falling just one day
You close your eyes and the glory fades
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire away! (Fire!)
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire away!

Off in the distance, there is resistance
Bottling up and festering
Hey, mister Motion, make me a potion
Shake it all up with your mystery
How could I never seen your face 'round here?
I know every single face 'round here
A man on a mission, changing the vision
I was never welcome here

We don't have a choice to stay
We'd rather die than do it your way

With our backs to the wall, the darkness would fall
We never quite thought we could lose it all
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire!
An empire's falling just one day
You close your eyes and the glory fades
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire away! (Fire!)
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire away!

Back in the casing, shaking and pacing
This is the tunnel's light
Blood in the writing, stuck in the fighting
Look through the rifle's sight
How could I never seen your face 'round here?
I know every single face 'round here
Here in the heckle, holding the shackle
I was never welcome here

We don't have a choice to stay
We'd rather die than do it your way

With our backs to the wall, the darkness would fall
We never quite thought we could lose it all
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire!
An empire's falling just one day
You close your eyes and the glory fades
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire away! (Fire!)
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire away!

With our backs to the wall, the darkness would fall
We never quite thought we could lose it all
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire!
An empire's falling just one day
You close your eyes and the glory fades
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire away! (Fire!)
Ready, aim, fire! Ready, aim, fire away!
*    *    *
Tłumaczenie:
 Tyłem do ściany, ciemność zapadnie
Nigdy nie pomyśleliśmy, że moglibyśmy to wszystko stracić
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia!
Któregoś dnia imperium upadnie
Zamykasz oczy i chwała blednie
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia! (Ognia!)
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia!

Spogląda z oddali, jest tam odporny
Rozlewa się i ropnieje
Hej, panie Motion, zrób mi eliksir
Wymieszaj go ze swoim sekretem
Jak mogłem nigdy nie dostrzec tu twojej twarzy?
Znam tutaj każdą twarz
Człowiek z misją, zmieniający wizje
Nigdy nie byłem tutaj mile widziany

Nie mamy wyboru by zostać
Wolimy umrzeć, niż zrobić to na twój sposób

Tyłem do ściany, ciemność zapadnie
Nigdy nie pomyśleliśmy, że moglibyśmy to wszystko stracić
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia!
Któregoś dnia imperium upadnie
Zamykasz oczy i chwała blednie
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia! (Ognia!)
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia!

Powrót w pancerzu, drżenie i stymulacja
To tunel światła
Krwawe pismo, tkwię w walce
Spójrz w muszkę karabinu
Jak mogłem nigdy nie dostrzec tu twojej twarzy?
Znam tutaj każdą twarz
Nękany przez natrętne pytania, dźwigając jarzmo
Nigdy nie byłem tutaj mile widziany

Nie mamy wyboru by zostać
Wolimy umrzeć, niż zrobić to na twój sposób

Tyłem do ściany, ciemność zapadnie
Nigdy nie pomyśleliśmy, że moglibyśmy to wszystko stracić
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia!
Któregoś dnia imperium upadnie
Zamykasz oczy i chwała blednie
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia! (Ognia!)
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia!

Tyłem do ściany, ciemność zapadnie
Nigdy nie pomyśleliśmy, że moglibyśmy to wszystko stracić
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia!
Któregoś dnia imperium upadnie
Zamykasz oczy i chwała blednie
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia! (Ognia!)
Gotowy, celuj, ognia! Gotowy, celuj, ognia! 
*    *    *
 Nikt nie ma ochoty słuchać czyichś rozkazów, "niby rad". Każdy chce żyć po swojemu. Więc jeśli jesteś pewny/a swoich decyzji, nie czekaj na opinię innych. Rób to co uważasz za stosowne, inaczej będziesz żałować że czegoś nie zrobiłeś/łaś. Ufaj tylko sobie. Tylko siebie możesz być pewien.

wtorek, 20 sierpnia 2013

Ellie Goulding - Burn

Witam. Tak przy okazji przypominam o Blogerskiej Liście Hitów. Piszcie swoje propozycje piosenek na mój e-mail. 
A dziś polecam piosenkę Ellie Goulding - Burn.
*    *    *
Tekst:
(Verse 1)
We, we don't have to worry bout nothing
Cause we got the fire, and we're burning one hell of a something
They, they gonna see us from outer space, outer space
Light it up, like we're the stars of the human race, human race

(Chorus)
When the lights turned down,
They don't know what they heard
Strike the match, play it loud,
Giving love, to the world
We'll be raising our hands,
Shining up to the sky
Cause we got the fire, fire, fire,
Yeah we got the fire fire fire

And we gonna let it burn burn burn burn
We gonna let it burn burn burn burn
Gonna let it burn burn burn burn
We gonna let it burn burn burn burn

(Verse 2)
We don't wanna leave, no, we just gonna be right now
And what we see, is everybody's on the floor acting crazy getting lurker to the lights out
Music's on, I'm waking up, we stop the vibe, and we bump it up
And it's over now, we got the love, there's no secret now, no secret now

(Chorus)
When the lights turned down,
They don't know what they heard
Strike the match, play it loud,
Giving love, to the world
We'll be raising our hands,
Shining up to the sky
Cause we got the fire, fire, fire,
Yeah we got the fire fire fire

And we gonna let it burn burn burn burn
We gonna let it burn burn burn burn
Gonna let it burn burn burn burn
We gonna let it burn burn burn burn

When the lights turned down,
They don't know what they heard
Strike the match, play it loud,
Giving love to the world

We gonna let it burn burn burn burn burn burn
Burn burn burn burn burn burn

(Outro)
We can light it up up up
So they cant put it out out out
We can light it up up up
So they cant put it out out out
We can light it up up up
So they cant put it out out out
We can light it up up up
So they cant put it out out out

(Chorus)
When the lights turned down,
They don't know what they heard
Strike the match, play it loud,
Giving love, to the world
We'll be raising our hands,
Shining up to the sky
Cause we got the fire, fire, fire,
Yeah we got the fire fire fire

And we gonna let it burn burn burn burn
We gonna let it burn burn burn burn
Gonna let it burn burn burn burn
We gonna let it burn burn burn burn

When the lights turned down,
They don't know what they heard
Strike the match, play it loud,
Giving love, to the world
We'll be raising our hands,
Shining up to the sky
Cause we got the fire, fire, fire,
Yeah we got the fire fire fire

And we gonna let it burn 
*    *    *
Tłumaczenie:
 Nie musimy się o nic martwić
Bo mamy ogień i podpalamy nawet piekło
Zaraz dostrzegą nas z przestrzeni kosmicznej
Podświetlmy ją, niczym gwiazdy wśród ludzkości


Kiedy światła gasną, nie wiedzą co usłyszeli
Zapal zapałkę, szalej, dając miłość światu
Podniesiemy nasze ręce, świecąc ku niebu
Bo mamy ogień, tak - mamy ogień


I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć

Nie chcemy wyjechać, nie, chcemy być tu i teraz
Widzimy, że wszyscy leżą na podłodze, szalejąc
Czając się by zgasić światła
Gra muzyka, a ja się budzę, przerywamy to
Już koniec, mamy miłość - teraz nie jest już to tajemnicą

Kiedy światła gasną, nie wiedzą co usłyszeli
Zapal zapałkę, szalej, dając miłość światu
Podniesiemy nasze ręce, świecąc ku niebu
Bo mamy ogień, tak - mamy ogień

I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć

Kiedy światła gasną, nie wiedzą co usłyszeli
Zapal zapałkę, szalej, dając miłość światu

I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć,
zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć

Możemy go zapalić
Więc oni nie mogą go zgasić
Możemy go zapalić
Więc oni nie mogą go zgasić
Możemy go zapalić
Więc oni nie mogą go zgasić
Możemy go zapalić
Więc oni nie mogą go zgasić

Kiedy światła gasną, nie wiedzą co usłyszeli
Zapal zapałkę, szalej, dając miłość światu
Podniesiemy nasze ręce, świecąc ku niebu
Bo mamy ogień, tak - mamy ogień

I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć
I pozwolimy mu zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć, zapłonąć

Kiedy światła gasną, nie wiedzą co usłyszeli
Zapal zapałkę, szalej, dając miłość światu
Podniesiemy nasze ręce, świecąc ku niebu
Bo mamy ogień, tak - mamy ogień

I pozwolimy mu zapłonąć 
*    *    *
 Piosenka mówi o miłości. O miłości, która płonie jak ogień. Musimy pokazać wszystkim czym jest miłość. Każdy powinien ją poznać. Ogień pomiędzy dwiema osobami nigdy nie zagaśnie. Nawet jeśli zostaniemy zranieni przez tą osobę nadal ogień będzie się tlić. Nikt go nie zgasi. Możemy go jedynie zagłuszyć, ale to nie wiele da.

niedziela, 18 sierpnia 2013

Nowość !!

Witam wszystkich czytaczy mojego bloga. Chcę zaproponować Wam pewną nowość w blogu. Chciałabym zrobić taką listę hitów, oczywiście z Waszym udziałem. Wy przez tydzień wysyłalibyście mi tytuły i autorów piosenek, które uważacie za najlepsze, które Wam się najbardziej podobają. A ja co tydzień w niedzielę będę publikować listę Waszych ulubionych hitów. Coś takiego jak "Gorąca 20" w radiu ESKA. Mój e-mail to: lenapardo5@gmail.com Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodoba i będziecie chętnie w nim uczestniczyć :D
 Pozdrawiam,
Lenka :*

"This moment, we own it"

Dziś proponuję piosenkę: 2 Chainz, Wiz Khalifa - We Own It. Pewnie każdy, kto ją zna kojarzy ją z 6 części "Szybkich i Wściekłych". Ja zresztą też. Ale jeżeli przeczytamy tekst i się dobrze w nią wsłuchamy to ją zrozumiemy. http://www.youtube.com/watch?v=rv8C1wjbsKw
 *    *    *
Tekst:
[Verse 1: 2 Chainz]
Money's the motivation, money's the conversation
You on vacation, we gettin' paid so
We on paycation, I did it for the fam
It's whatever we had to do, it's just who I am
Yeah, it's the life I chose
Gunshots in the dark, one eye closed
And we got it cooking like a one-eyed stove
You can catch me kissin' my girl with both eyes closed
Perfecting my passion, thanks for asking
Couldn't slow down so we had to crash it
You used plastic, we 'bout cash
I see some people ahead that we gon' pass

[Hook]
I never feared death or dying
I only fear never trying
I am whatever I am,
Only God can judge me, now I'm
One shot, everything rides on tonight
Even if I've got three strikes
I'ma go for it
This moment, we own it
And I'm not to be played with
Because it can get dangerous
See these people I ride with
This moment, we own it

[Verse 2: Wiz Khalifa]
And the same ones that I ride with,
Be the same ones that I die with
Put it all out on the line with,
If you looking for me you can find Wiz
In the new car or the crown with
My new broad, that's a fine chick
And the wonder squad, I'm down with
(Ain't no way around it)
What you say, tell me what you say
Working hard, reppin' for my dogs, do this everyday,
Takin' off, looking out for all, makin' sure we ball,
Like the mob all you do is call
Catch you if you fall, Young Khalifa

[Hook]
I never feared death or dying
I only fear never trying
I am whatever I am,
Only God can judge me, now I'm
One shot, everything rides on tonight
Even if I've got three strikes
I'ma go for it
This moment, we own it
And I'm not to be played with
Because it can get dangerous
See these people I ride with
This moment, we own it

[Verse 3: 2 Chainz]
(I ride or die for love)
This the biggest day of my life
We got big guns, been graduated from knives
It's the day in the life and I'm ready to ride
Got the spirit, I'm feelin' like a killer inside
Financial outbreak, I'm free but I ain't out yet
Ridin' with the plug so I'm close to the outlet
At the red light, rims sittin' off set
I look better on your girl than her outfit

[Verse 4: Wiz Khalifa]
Stuck to the plan, always think that we would stand up, never ran
We the fam and loyalty never change up
Been down since day one, look at where we came from
Jumpin' out on anybody who try to say some one thing about it
Got a problem, I got the same one
Money rolls, we fold
Plenty clubs we closed,
Follow the same code
Never turn our backs, our cars don't even lose control

[Hook]
One shot, everything rides on tonight
Even if I've got three strikes
I'ma go for it
This moment, we own it
And I'm not to be played with
Because it can get dangerous
See these people I ride with
This moment, we own it
*    *    *
Tłumaczenie:
 [Zwrota 1: 2 Chainz]
Pieniądze są motywacją, pieniądze są konwersacją,
Ty jesteś na wakacjach, a nam płacą więc...
Jesteśmy na płatnym urlopie, zrobiłem to dla rodziny
To, co trzeba było zrobić, taki już po prostu jestem
Tak, to jest życie, które wybrałem
Wystrzały w ciemności, jedno oko zamknięte,
I gotujemy towar jak w jednookiej kuchence,
Możesz przyłapać mnie całującego swoją dziewczynę z zamkniętymi oczami,
Udoskonalam swoją pasję, dzięki, że pytasz,
Nie mogłem zwolnić, więc musieliśmy to rozbić
Ty płacisz kartą, my zawsze gotówką,
Widzę kilku ludzi przed nami, których wyprzedzimy,

[Refren]
Nigdy nie bałem się śmierci albo umierania
Boję się tylko nigdy nie spróbowania
Jestem kimkolwiek jestem
Tylko Bóg może mnie teraz osądzić
Jeden strzał, wszystko rozegra się dziś wieczorem
Nawet jeśli mięliśmy trzy strike'i
Pójdę na to
Ta chwila jest nasza
I nie jestem skory do gierek
Bo to może stać się niebezpieczne
Spójrz na ludzi z którymi się wożę
Ta chwila jest nasza

[Zwrota 2: Wiz Khalifa]
I Ci sami, z którymi się wożę
Będą tymi samym,i z którymi umrę
Umieszczę to wszystko w jednym wersie
Jeśli mnie szukasz, możesz znaleźć Wiz'a
W nowym samochodzie lub w koronie
Moja nowa dziewczyna to niezła laska
I ten niesamowity skład, z którym się trzymam
(Nie sposób go obejść)
Co ty mówisz, powiedz mi co ty gadasz?
Ciężko pracuję, reprezentuję swoich ludzi, robię to codziennie,
Odlatuję, wypatrując was, upewniając się że zgarniamy hajs
Jak mafia, wszystko co robisz jest wezwaniem
Złapię Cię jeśli będziesz spadał, Young Khalifa

[Refren]
Nigdy nie bałem się śmierci albo umierania
Boję się tylko nigdy nie spróbowania
Jestem kimkolwiek jestem
Tylko Bóg może mnie teraz osądzić
Jeden strzał, wszystko rozegra się dziś wieczorem
Nawet jeśli mięliśmy trzy strike'i 
Pójdę na to
Ta chwila jest nasza
I nie jestem skory do gierek
Bo to może stać się niebezpieczne
Spójrz na ludzi z którymi się wożę
Ta chwila jest nasza

[Zwrota 3: 2 Chainz]
To największy dzień mojego życia
Mamy wielkie gnaty, zostałem dyplomowanym od noży
To jest dzień w moim życiu, w którym jestem gotowy by jechać
Mam ducha, wewnątrz czuję się jak morderca
Pieniężny wybuch, jestem wolny, ale jeszcze nie jestem skończony
Jadę z wtyczką, więc jestem blisko gniazdka
Na czerwonym świetle, felgi leżą przesunięte
Wyglądam lepiej na twojej dziewczynie niż jej ciuchy

[Zwrota 4: Wiz Khalifa]
Trzymając się planu, zawsze myślę, że będziemy stać na nogach, nigdy uciekać
Jesteśmy rodziną i lojalność nigdy się nie zmieni
Trzymaliśmy się razem od pierwszego dnia, popatrz skąd jesteśmy
Wyskoczę do wszystkich, którzy spróbują powiedzieć choć słowo o tym
Masz problem, mam dokładnie to samo
Pieniądze się skręcają, my je zwijamy
Mnóstwo klubów zamknęliśmy
Podążamy wciąż tym samym kodem
Nigdy nie odwracamy się plecami, nawet nasze samochody nigdy nie tracą kontroli

[Refren]
Jeden strzał, wszystko rozegra się dziś wieczorem
Nawet jeśli mięliśmy trzy strike'i 
Pójdę na to
Ta chwila jest nasza
I nie jestem skory do gierek
Bo to może stać się niebezpieczne
Spójrz na ludzi z którymi się wożę
Ta chwila jest nasza 
*    *    *
Żyjemy w gronie ludzi, które sami sobie wybraliśmy. Dbamy o członków ekipy jak o własną rodzinę. Nikt nie pozwoliłby skrzywdzić członków "rodziny". Oddalibyśmy za nich życie. Bo życie bez choćby jednej osoby z grona traci sens.

czwartek, 15 sierpnia 2013

"Czasami Miłość trwa, ale czasami zamiast tego rani..."

 Dziś udostępniam  piosenkę Adele - Someone Like You. Naprawdę podziwiam Adele. Ma potężny głos, którego szczerze jej zazdroszczę :D
*    *    *
Tekst:
I heard
That you're settled down
That you found a girl
And you're married now

I heard
That your dreams came true
Guess she gave you things
I didn't give to you

Old friend
Why are you so shy?
Ain't like you to hold back
Or hide from the light

I hate to turn up out of the blue uninvited
But I couldn't stay away, I couldn't fight it
I had hoped you'd see my face and that you'd be reminded
That for me it isn't over

Never mind
I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you too
Don't forget me, I begged
I remember you said:
"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead."
Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead
Yeah

You know how the time flies
Only yesterday
It was the time of our lives
We were born and raised
In a summer haze
Bound by the surprise
Of our glory days

I hate to turn up out of the blue uninvited
But I couldn't stay away, I couldn't fight it
I had hoped you'd see my face and that you'd be reminded
That for me it isn't over

Never mind
I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you too
Don't forget me, I beg
I remember you said:
"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead."

Nothing compares
No worries or cares
Regrets and mistakes
They're memories made
Who would have known
How bittersweet this would taste?

Never mind
I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you
Don't forget me, I beg
I remember, you said:
"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead"

Never mind
I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you too
Don't forget me, I beg
I remember, you said:
"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead"
Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead
*    *    *
Tłumaczenie:
 Słyszałam,
Że się ustatkowałeś,
Że znalazłeś dziewczynę,
I jesteś teraz żonaty.

Słyszałam,
Że Twoje marzenia się spełniły
Domyślam się, że ona dała Ci to,
czego nie dałam Ci ja

Stary przyjacielu,
Dlaczego jesteś taki nieśmiały?
To nie w Twoim stylu powstrzymywać się
i stać w cieniu

Nienawidzę zjawiać się znikąd nieproszona
Ale nie mogłam trzymać się z dala, nie mogłam tego zwalczyć
Miałam nadzieję, że zobaczysz moją twarz i przypomnisz sobie
że dla mnie to nie jest koniec

Nieważne
Znajdę kogoś takiego jak Ty
Tobie również życzę wszystkiego najlepszego
Nie zapomnij mnie, błagam
Pamiętam jak powiedziałeś:
"Czasami Miłość trwa,
ale czasami zamiast tego rani
Czasami miłość trwa,
a czasami zamiast tego rani...
Tak

Wiesz, jak ten czas leci
Jeszcze wczoraj
Było czasem naszego wspólnego życia
Narodziliśmy się i wychowaliśmy
w letniej mgiełce
Związani niespodzianką
Naszych dni chwały

Nienawidzę zjawiać się znikąd nieproszona
Ale nie mogłam trzymać się z dala, nie mogłam tego zwalczyć
Miałam nadzieję, że zobaczysz moją twarz i przypomnisz sobie
że dla mnie to nie jest koniec

Nieważne
Znajdę kogoś takiego jak Ty
Tobie również życzę wszystkiego najlepszego
Nie zapomnij mnie, błagam
Pamiętam jak powiedziałeś:
"Czasami Miłość trwa,
ale czasami zamiast tego rani"

Nic nie zrekompensuje
beztroski lub zaniedbań (braku trosk lub dbań)
Żale i błędy
z nich są utworzone wspomnienia
Kto mógłby wiedzieć
jak słodko-gorzko mogą one smakować?

Nieważne
Znajdę kogoś takiego jak Ty
A wam życzę wszystkiego najlepszego.
Nie zapomnij mnie, błagam
Pamiętam jak powiedziałeś:
"Czasami Miłość trwa,
ale czasami zamiast tego rani"

Nieważne
Znajdę kogoś takiego jak Ty
Tobie również życzę wszystkiego najlepszego.
Nie zapomnij mnie, błagam
Pamiętam jak powiedziałeś:
"Czasami Miłość trwa,
ale czasami zamiast tego rani" 
*    *    *
Piosenka mówi o stracie bliskiej nam osoby. Osoby, którą znaliśmy od dziecka. Tą osobę darzyliśmy wyjątkowym uczuciem. Miłością... Autorka twierdzi, że znajdzie drugą taką osobę. Ale to jest nie możliwe. Nie ma dwóch identycznych osób. Nawet bliźniacy się od siebie różnią. Jeżeli ktoś odszedł, to znak, że powinniśmy wyciągnąć z tego jakieś wnioski. Nie wszystko musi trwać wiecznie.

wtorek, 13 sierpnia 2013

I feel good

I feel good!! tyryryryryryry... :D Wspaniała piosenka na dzisiejszą pogodę. Świetnie rozwesela. Chyba nie muszę jej nikomu interpretować. Jest prostą piosenką o wielkiej mocy!! James Brown - I feel good http://www.youtube.com/watch?v=SzlpTRNIAvc
*    *    *
Tekst:
Wo! I feel good, I knew that I wouldn't if
I feel good, I knew that I wouldn't if
So good, so good, I got you

Wo! I feel nice, like sugar and spice
I feel nice, like sugar and spice
So nice, so nice, I got you

When I hold you in my arms
I know that I can do no wrong
and when I hold you in my arms
My love won't do you no harm

and I feel nice, like sugar and spice
I feel nice, like sugar and spice
So nice, so nice, I got you

When I hold you in my arms
I know that I can't do no wrong
and when I hold you in my arms
My love can't do me no harm

and I feel nice, like sugar and spice
I feel nice, like sugar and spice
So nice, so nice, well I got you

Wo! I feel good, I knew that I wouldn't of
I feel good, I knew that I would
So good, so good, 'cause I got you
So good, so good, 'cause I got you
So good, so good, 'cause I got you
*    *    *
Tłumaczenie:
 Czuję się świetnie - wiedziałem, że teraz będę
Czuję się świetnie - wiedziałem, że teraz będę
Tak świetnie, tak świetnie, mam Ciebie!

Czuję się przyjemnie, jak cukier i przyprawy.
Czuję się przyjemnie, jak cukier i przyprawy.
Tak przyjemnie, tak przyjemnie, mam Ciebie!

Kiedy trzymam Cię w ramionach,
wiem, że nie mogę zrobić nic złego
i kiedy trzymam Cię w ramionach,
moja miłość nie chce wyrządzić Ci żadnej krzywdy!

Czuję się przyjemnie, jak cukier i przyprawy.
Czuję się przyjemnie, jak cukier i przyprawy.
Tak przyjemnie, tak przyjemnie, mam Ciebie!

Kiedy trzymam Cię w ramionach,
wiem, że nie mogę zrobić nic złego
i kiedy trzymam Cię w ramionach,
moja miłość nie chce wyrządzić Ci żadnej krzywdy!

Czuję się przyjemnie, jak cukier i przyprawy.
Czuję się przyjemnie, jak cukier i przyprawy.
Tak przyjemnie, tak przyjemnie, mam Ciebie!

Czuję się świetnie - wiedziałem, że teraz będę
Czuję się świetnie - wiedziałem, że teraz będę
Tak świetnie, tak świetnie, bo mam Ciebie!
Tak świetnie, tak świetnie, bo mam Ciebie!
Tak świetnie, tak świetnie, bo mam Ciebie!

niedziela, 11 sierpnia 2013

"Wszyscy jesteśmy zwycięzcami"

Na początek chciałam Was najmocniej przeprosić za moją nieobecność. Było to spowodowane problemami z Internetem. Mam nadzieję, że to już się nie powtórzy ;)
*    *    *
A oto i kolejna piosenka: LemON-Nice. Polecam i życzę miłego słuchania. http://www.youtube.com/watch?v=WderG_DxTvo
*    *    *
Tekst:
Gdybyś powiedziała mi, że kiedyś będą tutaj wszyscy
Nigdy bym nie zwątpił w to co mam
Gdybym dostrzegł cię u mego boku w mojej bitwie wcześniej
Wtedy czułbym, że nie jestem sam

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj

Zrozumiałem - by żyć musisz chwytać dzień
Wstań by biec, bo istnieć nie znaczy żyć
Weź się w garść, ten dzień jest twoim dniem
A wierzę, że będzie dla każdego z nas piękno w naszych sercach

Gdybym nie był sobą, gdybym w mojej bitwie miał kogoś -
Czy bym wtedy zwątpił i wciąż stał?
Gdyby każda strata mogła zysk dać i na mojej drodze,
Gdyby każdy kolec różę miał...

Komutując miejsce słów, migawki zobacz
Jest ryzyko oswojenia -na -na nadal
Zbędna mowa, nowa krótko skrzydła
Miękkość kości, kielich, ból, łapacz snów

Zrozumiałem - by żyć musisz chwytać dzień
Wstań by biec, bo istnieć nie znaczy żyć
Weź się w garść, ten dzień jest twoim dniem
A wierzę, że będzie dla każdego z nas piękno w naszych sercach

Potrafimy kochać i marzyć
Dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...

Tak wiele serc, wiele słów, wiele snów jest w nas
Tak wiele łez, wiele chwil, jest w nas
Tak wiele serc, wiele słów, wiele snów jest w nas
Tak wiele ciepła jest w nas, jest w nas

Zrozumiałem - by żyć musisz chwytać dzień
Wstań by biec, bo istnieć nie znaczy żyć
Weź się w garść, ten dzień jest twoim dniem
A wierzę, że będzie dla każdego z nas piękno w naszych sercach
*    *    *
 Żyć to nie znaczy tylko oddychać. Żyć to znaczy każdego dnia odkrywać świat na nowo. Wstawać z łóżka mimo niechęci. Wierzyć, że następny dzień będzie lepszy. Nie zawsze jest tak jakbyśmy sobie to zaplanowali. Ale nigdy nie zmieniaj się tylko dlatego, że komuś nie pasuje to jak się zachowujesz, wyglądasz. Możesz udawać kogoś kim nie jesteś, ale wtedy będziesz zerem w oczach Twoich prawdziwych przyjaciół. Idź własną drogą. Podejmuj własne wybory. Pamiętaj, że to Ty żyjesz swoim życiem, a nie inni. WSZYSCY JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI!!

niedziela, 28 lipca 2013

"Twoje cierpienie równa się moje..."

Teraz coś z innej półki. Kolejna piosenka moich ulubionych raperek  Gabi i Kawa - Od zmierzchu do świtu. Piosenka naprawdę boska *.*
http://www.youtube.com/watch?v=xWno3pIwT7g
*    *    *
Tekst:

Refren:
Od smutku, depresji do śmiechu i szczęścia,
od wódy, browarów do ostrego zejścia.
Od zmierzchu do świtu, od nocy do dnia
gruby balet Kawa, Gabi ten skład pewnie znasz. x2

Kawa:
Nikt się nie spodziewał Kawy na bicie, to w imię przyjaźni jak chcecie to kpijcie,
w tej formie Gabi szacunek Ci oddaję, do dziś pamiętam lotnisko i ten balet
zaufanie to odwaga, wierność to siła, my łączymy oba te ogniwa.
Nie znacie więzi która powstała, nie było wam dane bo to nasza sprawa
krew mi się ścina jak u Ciebie widzę łzy, pójdę za Tobą nawet w najgorszy syf,
z zazdrości stwierdzą, że to zły wpływ, dbają tylko o siebie i swój tlenu łyk - chuj w nich!
Tekstów tego typu powstało mnóstwo, by widzieć odbicie nie muszę patrzeć w lustro
Twoje cierpienie równa się moje, razem przeżyjemy niejedną paranoję.

Refren:
Od smutku, depresji do śmiechu i szczęścia,
od wódy, browarów do ostrego zejścia.
Od zmierzchu do świtu, od nocy do dnia
gruby balet Kawa, Gabi ten skład pewnie znasz. x2

Gabi:
Jak u Dixon, w lot na całe życie, jak pigment pod skórą, jak wersy na bicie
Ty zawsze przy mnie i za mną w ogień, nie jeden w imię tej przyjaźni stał się Twoim wrogiem
w imię przyjaźni wiele zrobiłaś, jak nikt inny Ty zawsze przy mnie byłaś
kiedy płakałam, Ty płakałaś ze mną, to jest to za Tobą idę w ciemno
fałszywe kurwy dziś sprzyjają mi (hahahaha) tak jak nawinęłaś - chuj w nich!
I niech tak zostanie, Ty i ja możemy wszystko, bez Ciebie nie ma mnie, nikt nie był tak blisko
I zawsze będziesz, tyle przed nami, teraz masz dzieciaku na bicie Kawę, Gabi!
Dziękuję Ci za wszystko, Ty wiesz jak jest, i zapamiętaj bez Ciebie nie ma mnie!
Ej Kawa bez Ciebie nie ma mnie!
Ej Kawa bez Ciebie nie ma mnie! 
*    *    *
Kolejna piosenka o przyjaźni. Nic nie poradzę na to, że podobają mi się takie piosenki. A propos tekstu. Mowa jest o prawdziwej przyjaźni, w której nie ma grosza fałszu. Taka powinna być każda. Szczera, wierna, oparta na obustronnym zaufaniu. Pamiętaj, nie liczy się ilość, a jakość.
*    *    *

sobota, 27 lipca 2013

"aby żyć siebie samego trzeba dać"

Teraz piękna, polska piosenka. Tekst znam praktycznie cały, ponieważ śpiewałam ją w szkole na lekcji muzyki.
http://www.youtube.com/watch?v=FWZNF4F1r7Y
*    *    *
Tekst:
Dlaczego nie mówimy o tym, co nas boli otwarcie?
Budować ściany wokół siebie - marna sztuka
Wrażliwe słowo, czuły dotyk wystarczą
Czasami tylko tego pragnę, tego szukam

Na miły Bóg,
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać

Problemy twoje, moje, nasze boje, polityka
A przecież każdy włos jak nasze lata policzony
Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień, niech rzuci
Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam

Na miły Bóg,
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać 
*    *    *
 Nie warto izolować się od świata. Nie wszyscy muszą nas lubić, ale warto mieć kogoś na kim możemy polegać, kto nas wysłucha i zrozumie. Każdy ma wady i zalety. Nikt nie jest idealny. Dlatego nie powinniśmy oceniać kogoś po pozorach. Nawet mały gest skierowany do drugiego człowieka może zdziałać cuda. Pamiętaj o tym.

środa, 24 lipca 2013

"...your words mean nothing..."

 Dziś obejrzałam teledysk do piosenki Naughty Boy - La La La feat. Sam Smith na Eska TV. Od pierwszego momentu mi się spodobała. http://www.youtube.com/watch?v=3O1_3zBUKM8
*    *    *
Tekst:
La la, la la la...

Hush, don't speak
When you spit your venom, keep it shut I hate it
When you hiss and preach
About your new messiah 'cause your theories catch fire

I can't find no silver lining
I don't mean to judge
But when you read your speech, it's tiring
Enough is enough

I'm covering my ears like a kid
When your words mean nothing, I go la la la
I'm turning off the volume when you speak
Cause if my heart can't stop it, I found a way to block it, I go
La la, la la la...
La la, la la la...
I found a way to block it, I go
La la, la la la...
La la, la la la...

Yes our love is running out of time
I won't count the hours, rather be a coward
When our words collide
I'm gonna drown you out before I lose my mind

I can't find no silver lining
I don't mean to judge
But when you read your speech, it's tiring
Enough is enough

I'm covering my ears like a kid
When your words mean nothing, I go la la la
I'm turning off the volume when you speak
Cause if my heart can't stop it, I found a way to block it, I go
La la la la la...
La la la la la...
I found a way to block it, I go
La la la la la...
La la la la la...
I found a way to block it, oh
La la la la la...
La la la la la...
I found a way to block it, I go
La la la la la...
La la la la la...

I'm covering my ears like a kid
When your words mean nothing, I go la la la
I'm turning off the volume when you speak
Cause if my heart can't stop it, I found a way to block it, I go

I'm covering my ears like a kid
When your words mean nothing, I go la la la
I'm turning off the volume when you speak
Cause if my heart can't stop it, I found a way to block it, I go
La la la la la...
La la la la la...
La la la la la...
La la la la la...
*    *    *
Tłumaczenie:
 Intro.
la, la, la, la,la
la, la, la, la,la

Cicho, zamilcz
Kiedy plujesz swoim jadem, zamknij usta, nienawidzę tego
Kiedy syczysz i pouczasz
O swoich nowych wizjach, te twoje teorie zajęły się ogniem

Nie mogę znaleźć promyka nadziei
Nie chodzi mi o to, by osądzać
Ale kiedy czytasz swoją przemowę, to męczące
Wystarczy, dość tego

Ref.
Zatykam uszy jak dziecko
Kiedy twoje słowa nie znaczą nic, śpiewam la la la
Wyłączam głośność kiedy mówisz
Bo jeśli moje serce nie może tego zatrzymać, blokuję to i śpiewam
La la, la la la...
La la, la la la...
Blokuję to i śpiewam
La la, la la la...
La la, la la la...

Tak, naszej miłości kończy się czas
Nie będę liczył godzin, raczej będę tchórzem
Kiedy nasze słowa się zderzają
Zamierzam cię zagłuszyć zanim zwariuję

Nie mogę znaleźć promyka nadziei
Nie chodzi mi o to, by oceniać
Ale kiedy czytasz swoją przemowę, to męczące
Wystarczy, dość tego

Ref.
Zasłaniam uszy jak dziecko
Kiedy twoje słowa nie znaczą nic, śpiewam la la la
Wyłączam głośność kiedy mówisz
Bo jeśli moje serce nie może tego zatrzymać, blokuję to i śpiewam
La la, la la la...
La la, la la la...
Blokuję to i śpiewam
La la, la la la...
La la, la la la...
Blokuję to i śpiewam
La la, la la la...
La la, la la la...
Blokuję to i śpiewam
La la, la la la...
La la, la la la...

Zasłaniam uszy jak dziecko
Kiedy twoje słowa nie znaczą nic, śpiewam la la la
Wyłączam głośność kiedy mówisz
Bo jeśli moje serce nie może tego zatrzymać, blokuję to i śpiewam

Ref.
Zasłaniam uszy jak dziecko
Kiedy twoje słowa nie znaczą nic, śpiewam la la la
Wyłączam głośność kiedy mówisz
Bo jeśli moje serce nie może tego zatrzymać, blokuję to i śpiewam
La la, la la la...
La la, la la la...
La la, la la la...
La la, la la la...
 *    *    *
Nie chcemy słuchać słów, które nas nie interesują lub nie dotyczą. Wolimy je zagłuszyć. Te słowa mogą być rozkazami, wyzwiskami lub zwykłymi zdaniami. Nie lubimy słuchać jak ktoś nam mówi co mamy robić i jak się zachowywać. Chcemy się chronić przed tym jak dziecko.

wtorek, 23 lipca 2013

"Wystarczy mi, że jesteś tu"

Bardzo często słucham tą piosenkę. Lubię ją. Ewelina Lisowska - Nieodporny rozum. http://www.youtube.com/watch?v=MEdxTgvVZFk
*    *    *
Tekst:
O,o,o,o,o,o,o
O,o,o [X2]
1. Wyłoniłeś się z tłumu,
Gdy ulicą beztrosko szłam.
Twoje światło poraziło mnie w dzień
Twój oddech to mój tlen,
Który we mnie ma swe lokum.
A ja wpadłam w niepokój
No bo jak mogę chcieć
Myśleć o kimś kto nie zna mnie,
Brak mi Twego widoku.
Nieodporny mam rozum. (Mam rozum...)

Zasypiam myśląc o tym, jak odezwać się (oł !)
Zasypiam myśląc o tym, że jesteś niedaleko gdzieś...

Ref.
Dokąd więc biegnę?
Choć wcale nie chcę
Me serce bije tak zawzięcie.
Wypełniam przestrzeń
Zwykłym powietrzem,
Szukając tego, co zwą
Pozornie szczęściem.

2. O nie, nie, nie !
Nie chcę pisać tych wszystkich bzdur !
Nie mam czasu.
Nie będę Ci słać listów, których już masz pełno w swoim koszu.
Może nie jestem tym kimś, z kim zostałbyś przez parę chwil,
Ale muszę wyjść z mroku, by odzyskać swój spokój. (Swój spokój...)

Zasypiam myśląc o tym, jak, odezwać się. (oł !)
Zasypiam myśląc o tym, że jesteś niedaleko gdzieś.

Ref.
Dokąd więc biegnę?
Choć wcale nie chcę
Me serce bije tak zawzięcie.
Wypełniam przestrzeń,
Zwykłym powietrzem
Szukając tego, co zwą
Pozornie szczęściem.

3. Namieszałeś w mojej głowie,
Jednym gestem, jednym słowem.
Nie musisz przynosić mi fiołków i bzów,
Wystarczy mi, że jesteś tu. (2x)
*    *    *
Tą piosenkę zostawiam Wam do własnej interpretacji. Mam nadzieję, że się nie obrazicie :D

poniedziałek, 22 lipca 2013

"Powiedz kim jesteś?"

 Piosenka, która od pierwszych dźwięków wpadła mi w ucho. Bardzo dobry tekst. Polecam :D
*    *    *
Człowiek upada, powstaje, zadaje se pytanie:
kim jest, do cholery? Kim jest? Kim się stanie?
Dzieciak myśli o kobiecie i jak najlepszym sianie.
Wychowany przez ulicę nie wie co się dziś z nim stanie.
Pragnie być lepszym niż ulica nakazała,
ale wie dobrze, że źle go wychowała.
Rodzisz się, nie wiesz gdzie wyrwany z łona.
Patrzysz na kobietę. Matka? To właśnie ona.
Ona, wyśniona, ona, wymarzona.
Kim będziesz? Nie wiesz. Jak to będzie? Nie wiesz.
Dorośniesz? Zrozumiesz? Zależy to od ciebie.
Możesz być biznesmenem lub żulem spod sklepu,
możesz być top modelką lub kurwą, co wielu ma.
To przez charakter, nasze zachowania
wchłania otoczenie bez wahania.
Podajesz swym znajomym, to zależy dziś od ciebie.
Wybierzesz dwie strony człowieka.
Zastanów się nad tym, do prawdy docieka
kim jesteś? Powiedz kim jesteś?

Możesz być tym prawdziwym,
możesz być kimś innym.
Jesteś fałszywy?
Czy ty to naiwny?
Silny, twardy człowiek czy ten, co upada?
Pomyśl nad tym. Człowieku, ci biada.
Dwie strony człowieka, ta dobra i ta zła.
Kim jesteś ty i kim jestem ja?

Dwie strony człowieka - zabijasz, pomagasz.
Nie czeka nikt,
kto ci powie: "Tędy idź.
Ta droga jest zła, a ta dobra."
Miłość nie będzie szczodra.
Życie nie zniży swej poprzeczki.
Możesz działać, wiedzieć, myśleć: "Będę lepszy."
A ci, co mówią, niech mówią co wcześniej gadali.
Kim są? Też nie wiedzą. Sam siebie niech zły chwali.
Tutaj jesteś tym, a tam wyjdziesz będziesz inny.
Jak masz na imię? Adres? Data urodzenia?
Tu nie chodzi o pytanie tylko sens życia człowieka.
Nie czeka nikt. Uwierz, nikt nie czeka.
Kim jesteś? Jak rzeka ucieka...ucieka...czas ucieka.

Możesz być tym prawdziwym,
możesz być kimś innym.
Jesteś fałszywy?
Czy ty to naiwny?
Silny, twardy człowiek czy ten, co upada?
Pomyśl nad tym. Człowieku, ci biada.
Dwie strony człowieka, ta dobra i ta zła.
Kim jesteś ty i kim jestem ja?

Idzie chłopak po ulicy, [?] przemoc,
czuje niemoc,
kaptur na głowie - od dzieciństwa tak to było.
Kim jest się zastanawia. W nim uczucie się zgasiło.
Nagle fatamorgana, złudzenie fatalne.
Na ławce siedzi chłopak, nagle zawoła czy to on.
Dwie strony człowieka.
Tamten wie co go czeka.
Uśmiech - żaden grzech,
żaden pech.
A ten wie, że w życiu ma przejebane.
Co jest grane?
Każdy może wybrać.
Wie jak postępuje,
co człowiek wtedy czuje,
gdy nic mu nie pasuje
w życiu, mu nie pasuje nic.
Wielu rzeczy próbuje, lecz truje swoje myśli.
Kim jest? Przyjaciół ma i oni wszyscy
wiedzą, że wiedzą kim jest. Nic nie wiedzą.
Środek człowieka śledzą.
I nic nie wiedzą.

Powiedz kim jesteś.
Możesz wybrać inną ścieżkę.
Przecież nikt ci w życiu nie zabronił.
Kim jesteś powiedz. To według twojej woli.
*    *    *
Każdy człowiek ma dwie strony, oblicza. Jedno dobre, a drugie złe. Jednak tylko jedno z nich rozwijamy w sobie. Sami musimy wybrać, które oblicze ma zapanować nad nami. Powinniśmy się starać, aby to dobre oblicze zwyciężyło. Zdecydowanie jest zbyt dużo zła na świecie. Wojny, przestępstwa, kłótnie, zabójstwa... nikt tego nie potrzebuje. Rozwiązuj problemy głową a nie pięścią. Walcz o swoje nie raniąc przy tym innych. Musimy sami zatroszczyć się o swoją przyszłość. To czego teraz dokonamy zostawi swój ślad po sobie. Nie daj się zdołować innym. Nawet jeśli już sobie z tym wszystkim nie radzisz, pomyśl, że ludzie którzy Cię tak traktują to tak naprawdę Ci zazdroszczą. Czego? Twojej siły, że mimo tyle złego Ty ciągle biegniesz dalej. Uwierz w siebie!!

niedziela, 21 lipca 2013

"Every vote counts"

Oto kolejna super piosenka KASE and Wrethov - One Life. Naprawdę warto jej posłuchać.
*    *    *
Tekst:
K:What if god told you to write a masterpiece?
Would you tell 'im you couldn't read?

W: There's only one life
It's right here, it's right now
What is pain
Do you really wanna live this way?
Do you really wanna live this way?
Only one life
It's right here, it's right now
What is pain
Do you really wanna live this way?
Tell me: do you wanna live this way?

Wise men say
Life is what happens
While you're busy making plans
Life's not a rehersal
Gotta live it while you can
And getting a second chance
Is my blame and circumstance
Is that what men in the mirror
Read it and chase for answears, hey!
I could have defended me and the best
My family's car crashed
My brother fall getting stucked
Perhaps then, turn up the van and loosing my day
Shaking that our glass reverse to stand back
But the wheels on the bus keep rolling(rolling)
????????????????????????
Nobody really knowin' (knowin') which is flowin' a moment
That can't be gone and admit it
So you gotta give heart
Never be timid, ahhh

W: There's only one life
It's right here,it's right now
What is pain
Do you really wanna live this way?
Do you really wanna live this way?
Only one life
It's right here, it's right now
What is pain
Do you really wanna live this way?
Tell me: do you wanna live this way?

K: You can not complain about minor setback
The unsuccessful life ... Remember that millions of people are starving
We spend enough money on the things you need
We send gadgets to Mars
Do not we think about those who have nothing
We make sure that our cars have become winter in warm garages
As for the homeless warm winter is an unattainable dream
Do not delude yourself would rap he could save the world
But every vote counts
So I can also inspire people
I commit to action
Let's us was that in less hatred
And more love
My Brother, we can not do nothing or we can do a lot
Ignorance is similar to a loaded gun
So do not let fired
Because it will be the end of us
We have only one ...
 *    *    *
Tłumaczenie:
K :Co jeśli Bóg kazał Ci napisać arcydzieło?
Co mi powiesz ?
Nie potrafisz czytać?

W: Jest tylko jedno życie
To właśnie tutaj, właśnie teraz
Co to jest ból?
Czy naprawdę chcę żyć w ten sposób?
Czy naprawdę chcę żyć w ten sposób?
Tylko jedno życie
Jest tylko jedno życie
To właśnie tutaj, to teraz
Co to jest ból?
Czy naprawdę chcesz żyć w ten sposób?
Powiedz mi, czy chcesz żyć w ten sposób?

Mądrzy ludzie mówią
Życie to jest to co dzieje się teraz
To teraźniejszość i planowanie przyszłości
Nie żyjesz na próbę
Musisz korzystać z tego co czas daje Ci teraz
Nie dostaniesz drugiej szansy
Twoje pomyłki są Twoimi pomyłkami
Jeśli chcesz coś zmienić
To zacznij od tego kogo widzisz w lustrze
Nie oczekuj że ktoś inny rozwiąże problemy za Ciebie
Musisz je rozwiązać sam
Może gdybym wcześniej bardziej zaangażował się w moją rzeczywistość
To mógłbym zapobiec wydarzeniom w mojej rodzinie
Które do dzisiaj sprawiają mi ból
Wypadek samochodowy, brat zraniony nożem, utrata ojca
Zdaje sobie sprawę, ze dzisiaj nie mogę tego dokonać
Potrząsanie klepsydrą aby piasek cofnął się z powrotem
Nigdy niczego nie zmieni
Tak jak koła autobusu, życie będzie się toczyło do przodu
Musisz żyć każdą chwilą
Bo nigdy nie wiesz co stanie się w przyszłości
Co wydarzy się za chwile,
Wykorzystaj swój czas w stu procentach
Nie trać niepotrzebnie żadnej chwili

W: Jest tylko jedno życie
Jest właśnie tutaj, właśnie teraz
Co to jest ból?
Czy naprawdę chcesz żyć w ten sposób?
Czy naprawdę chcesz żyć w ten sposób?
Tylko jedno życie
Jest tylko jedno życie
Jest właśnie tutaj, właśnie teraz
Co to jest ból?
Czy naprawdę chcesz żyć w ten sposób?
Powiedz mi: czy chcesz żyć w ten sposób?

K: Nie możesz narzekać na drobne niepowodzenia
Na nieudane życie
Pamiętaj, że miliony ludzi głoduje
Wydajemy pieniądze na rzeczy mało potrzebne
Wysyłamy gadżety na Marsa
Nie myślimy o tych co nie mają nic
Dbamy aby nasze samochody zimą stały w ciepłych garażach
Gdy dla bezdomnych ciepło zima jest nieosiągalnym marzeniem
Nie łudzę się bym rapem mógł uratować świat
Lecz każdy głos się liczy
Wiec ja tez mogę zainspirować ludzi
I zaangażować do działania
Sprawmy aby w nas było mniej nienawiści
A więcej miłości
Mój Bracie, możemy nie robić nic albo możemy zrobić wiele
Ignorancja jest podobna do naładowanej broni
Wiec nie pozwól żeby wypaliła
Bo będzie to nasz koniec
Mamy tylko jedno... 
*    *    *
Życie jest tylko jedno, więc powinniśmy je szanować. Nie tylko własne życie ale także i innych. Jest wielu ludzi na świecie, którzy muszą się męczyć, żeby przeżyć, kiedy my tak naprawdę wyrzucamy pieniądze w błoto. Warto jest czasem się zastanowić nad tym w jaki sposób traktujemy innych ludzi. Nie zawsze wszystko wygląda tak jak my to widzimy. Czasem nie rozumiemy problemów, które nas nie dotykają.

sobota, 20 lipca 2013

"Możesz być kim chcesz "

Kolejna super piosenka "mojego Boga", Mesajaha - Możesz być kim chcesz. Naprawdę warto posłuchać kilku jego utworów. Polecam i przepraszam za moją ostatnią nieobecność (wielkie sprzątanie w domu).
*    *    *
Ref.
Możesz robić to co chcesz,
Możesz być kim chcesz
Możesz żyć jak chcesz
Przed Tobą setki dróg stoi otworem
Ty stoisz przed wyborem od ciebie to zależy, którą wybierzesz /x 2

Ale każda droga wymaga poświęceń
Nie ma tak że coś samo z nieba Ci wpadnie w ręce
Dookoła każdy tylko chce więcej i więcej
Ja ciągle idę do przodu, ale powoli a nie pędzę
Każdy chciałby coraz więcej kasy więcej wrażeń,
Każdy chciałby być w samym centrum wiru wydarzeń,
Każdy chciałby władać ogniem, ale bez oparzeń,
Każdy chciałby mieć wszystko, lecz nie pozbyć się marzeń
Ja mówię Ci:

Ref.
Możesz robić to co chcesz,
Możesz być kim chcesz
Możesz żyć jak chcesz
Przed Tobą setki dróg stoi otworem
Ty stoisz przed wyborem od ciebie to zależy, którą wybierzesz /x 2


Mówili mi:
Ej Manolo
Po co ty robisz to
Przecież nikt nie słucha cię
Nawijasz tak nie wyraźnie,
A do tego wciąż jedziesz po bandzie
Ty prawie nic nie pamiętasz
No bo ciągle jarasz gandzie
Ale robię to co kocham i Ty tez tak możesz bracie,
Bo na pewno są rzeczy na których dobrze znasz się
I nie mów ze nie masz zdolności,
No bo na pewno masz je a wiem ze wiele talentów masz
I wszystkie z siebie dasz je
Problemy w swoim życiu zwyciężasz je

Ja mówię Ci:

Ref.
Możesz robić to co chcesz,
Możesz być kim chcesz
Możesz żyć jak chcesz
Przed Tobą setki dróg stoi otworem
Ty stoisz przed wyborem od Ciebie to zależy, którą wybierzesz /x 2

Jesteś panem swego przeznaczenia
Od ciebie zależy to czy spełnia się marzenia,
Czy idziesz do przodu czy wokół się już nic nie zmienia
Czy jesteś królem życia czy nie masz nic do powiedzenia
Ja mowie Ci spełniaj woje sny
Tak to jest możliwe
Kolorów mogą nabierać nowe dni
Ty masz w sobie ta siłę
I choć nie zawsze sytuacje miłe
Cie spotykają
Przetrwają tylko ci co siłę w sobie maja

Ja mówię Ci:

Ref.
Możesz robić to co chcesz,
Możesz być kim chcesz
Możesz żyć jak chcesz
Przed Tobą setki dróg stoi otworem
Ty stoisz przed wyborem od Ciebie to zależy, którą wybierzesz /x 2
 *    *    *
Zawsze powinniśmy być sobą. Musimy sami decydować o tym jak chcemy żyć. Nikt nie przeżyje naszego życia za nas, więc nikt nie powinien nam mówić co mamy robić, kim być. Sami musimy podjąć tą decyzję. Zawsze będziemy dokonywać wyborów, np. jaką szkołę wybrać, gdzie pracować i w jakim zawodzie, posłuchać serca czy rozumu, zostać z przyjaciółmi czy z naszą miłością. Nie zawsze są to łatwe decyzje. Często musimy się chwilę zastanowić. Warto mieć jakiś cel, do którego się dąży. Moim aktualnym celem jest Szczytno (nie będę się w tym rozpisywać). Nadzieja, że dotrzemy do tego celu dodaje sił do walki z przeciwnościami losu.

środa, 17 lipca 2013

" I'm radioactive "

Kolejna piosenka ze specjalną dedykacją. Na prośbę mojej kochanej przyjaciółki Zuzy :* udostępniam piosenkę Imagine Dragons - Radioactive. Mam nadzieję, że sprostam temu wyzwaniu :) http://www.youtube.com/watch?v=ktvTqknDobU
*    *    *
Tekst:
Whoa, whoa, whoa
Whoa, whoa, whoa
Whoa, whoa, whoa
Whoa

I'm waking up to ash and dust
I wipe my brow and I sweat my rust
I'm breathing in the chemicals

I'm breaking in, shaping up, then checking out on the prison bus
This is it, the apocalypse
Whoa

I'm waking up, I feel it in my bones
Enough to make my systems blow
Welcome to the new age, to the new age
Welcome to the new age, to the new age
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive

I raise my flags, don my clothes
It's a revolution, I suppose
We're painted red to fit right in
Whoa

I'm breaking in, shaping up, then checking out on the prison bus
This is it, the apocalypse
Whoa

I'm waking up, I feel it in my bones
Enough to make my systems blow
Welcome to the new age, to the new age
Welcome to the new age, to the new age
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive

All systems go, the sun hasn't died
Deep in my bones, straight from inside

I'm waking up, I feel it in my bones
Enough to make my systems blow
Welcome to the new age, to the new age
Welcome to the new age, to the new age
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive
*    *    *
Tłumaczenie:
 Budzę się w popiele i pyle
Wycieram brwi i pocę się rdzą
Wdycham chemikalia

Łamię i kształtuje się, by katapultować się z więziennego autobusu
To jest to, apokalipsa

Budzę się, czuję to w mych kościach
Wystarczająco, by wysadzić me systemy
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce
Jestem radioaktywny, radioaktywny
Jestem radioaktywny, radioaktywny

Podnoszę me flagi, zakładam ubranie
To jest rewolucja, tak sądzę
Umalowani jesteśmy na czerwono, aby się dopasować

Łamię i kształtuje się, by katapultować się z więziennego autobusu
To jest to, apokalipsa.

Budzę się, czuję to w mych kościach,
wystarczająco, by wysadzić me systemy.
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce,
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce.
Jestem radioaktywny, radioaktywny,
Jestem radioaktywny, radioaktywny.

Wszystkie systemy wysiadły, słońce nie zginęło,
Głęboko w kościach, prosto z wnętrza.

Budzę się, czuję to w mych kościach,
wystarczająco, by wysadzić me systemy.
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce,
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce.
Jestem radioaktywny, radioaktywny,
Jestem radioaktywny, radioaktywny. 
*    *    *
Piosenka mówi o apokalipsie, o totalnej zagładzie prawdopodobnie chemicznej. Jeden z uczestników tego wydarzenia "radioaktywny" próbuje się odnaleźć w tej "nowej epoce". Uważa, że ma wystarczającą ilość siły by to zwalczyć. Życie dalej się ciągnie. Może nie takie jakie było wcześniej, ale takie, w którym jednak można żyć. On nie uważa, że to życie jest dobre, chce od tego uciec. Uciec do normalnego życia, które wydaje się być tak blisko.

wtorek, 16 lipca 2013

" I don't wanna fall in love "

Piosenka o zakochaniu. O uczuciu, którego nienawidzę. http://www.youtube.com/watch?v=AByfaYcOm4A
*    *    *
Tekst:
Putting my defenses up
Cause I don't wanna fall in love
If I ever did that, I think I'd have a heart attack

Never put my love out on the line
Never said "yes" to the right guy
Never had trouble getting what I want
But when it comes to you I'm never good enough

When I don't care
I can play 'em like a Ken doll
Won't wash my hair
Then make 'em bounce like a basketball

But you make me wanna act like a girl
Paint my nails and wear high heels
Yes you make me so nervous that I just can't hold your hand

You make me glow
But I cover up, won't let it show
So I'm putting my defenses up
Cause I don't wanna fall in love
If I ever did that, I think I'd have a heart attack
I think I'd have a heart attack
I think I'd have a heart attack

Never break a sweat for the other guys
When you come around I get paralyzed
And every time I try to be myself
It comes out wrong like a cry for help

It's just not fair
Pain's more trouble than love is worth
I gasp for air
It feels so good, but you know it hurts

But you make me wanna act like a girl
Paint my nails and wear perfume
For you, make me so nervous that I just can't hold your hand

You make me glow
But I cover up, won't let it show
So I'm putting my defenses up
Cause I don't wanna fall in love
If I ever did that, I think I'd have a heart attack
I think I'd have a heart attack
I think I'd have a heart attack

The feelings got lost in my lungs
They're burning, I'd rather be numb
And there's no one else to blame
So scared I'll take off and run
I'm flying too close to the sun
And I burst into flames

You make me glow
But I cover up, won't let it show
So I'm putting my defenses up
Cause I don't wanna fall in love
If I ever did that, I think I'd have a heart attack
I think I'd have a heart attack
I think I'd have a heart attack
I think I'd have a heart attack
I think I'd have a heart attack 
*    *    *
Tłumaczenie:
 Zaczynam się bronić
Bo nie chcę się zakochać
Gdybym kiedykolwiek to zrobiła, to myślę, że
dostałabym zawału

Nigdy nie wystawiam miłości na niebezpieczeństwo,
Nigdy nie powiedziałam "tak" właściwemu mężczyźnie
Nigdy nie miałam problemów ze zdobyciem czego chcę
Ale kiedy chodzi o ciebie, to nigdy nie jestem wystarczająco dobra

Kiedy się nie przejmuję
Mogę bawić się nimi jak lalką Kenem
Nie umyję moich włosów,
A potem sprawię, że będą podskakiwać jak piłka do koszykówki

Ale ty sprawiasz, że chcę zachowywać się jak dziewczyna
Pomalować paznokcie i założyć obcasy
Tak, ty, sprawiasz, że się tak denerwuję
Że po postu nie mogę utrzymać twojej ręki

Sprawiasz, że promienieję
Ale maskuję to, nie pokażę tego
Więc zaczynam się bronić
Bo nie chcę się zakochać
Gdybym kiedykolwiek to zrobiła, to myślę, że
Dostałabym zawału
Myślę, że dostałabym zawału
Myślę, że dostałabym zawału

Nigdy nie zalewam się potem dla innych chłopaków
Kiedy przechodzisz obok, paraliżujesz mnie
I za każdym razem, gdy staram się być sobą
To wychodzi to źle, jak płacz o pomoc

To jest po prostu niesprawiedliwe,
Ból jest większym problemem niż miłość jest warta
Łapię powietrze
To świetne uczucie, ale wiesz, że boli

Ale ty sprawiasz, że chcę zachowywać się jak dziewczyna
Pomalować paznokcie i użyć perfum
Dla Ciebie, sprawiasz, że się tak denerwuję
Że po postu nie mogę utrzymać twojej ręki

Sprawiasz, że promienieję
Ale maskuję to, nie pokażę tego
Więc zaczynam się bronić
Bo nie chcę się zakochać
Gdybym kiedykolwiek to zrobiła, to myślę, że
Dostałabym zawału
Myślę, że dostałabym zawału
Myślę, że dostałabym zawału

Uczucia zagubiły się w moich płucach
One płoną, wolałabym być obojętna
I nie ma nikogo innego do obwinienia
Taka przerażona wystartuję i pobiegnę
Lecę zbyt blisko słońca
I spłonę w płomieniach

Sprawiasz, że promienieję
Ale maskuję to, nie pokażę tego
Więc zaczynam się bronić
Bo nie chcę się zakochać
Gdybym kiedykolwiek to zrobiła, to myślę, że
Dostałabym zawału
Myślę, że dostałabym zawału
Myślę, że dostałabym zawału
Myslę, że dostałabym zawału
Myslę, że dostałabym zawału 
*    *    *
Piosenka mówi o dziewczynie, która jest zakochana w pewnym chłopaku. Chce zamaskować swoje uczucie. Boi się, że zostanie zraniona. Nie jest pewna co się z nią dzieje. Przy nim nie może normalnie funkcjonować. Traci zmysły. Jego głos, każdy gest powoduje paraliż w jej ciele. Przy żadnym innym chłopaku tak się nie czuje.

poniedziałek, 15 lipca 2013

"...siła jest tam gdzie głowa..."

Kolejna piosenka godna uwagi to Mesajah - Moc słowa. Uwielbiam tego gościa. Ma boski głos, w którym można się tak po prostu zakochać *.*
http://www.youtube.com/watch?v=Mgal5rqN3y8
*    *    *
Tekst:
Ty masz w sobie tą moc [moc]
Twoją siłą jest głos [głos]
W każdy dzień w każdą noc
Dbaj aby bliźniemu nie spadł z głowy najmniejszy włos.[x2]

1.Ważne aby umieć rym składać,
Ale ważniejsze jest, aby głupot nie gadać.
Bo niektórym ludziom możesz słowem ból zadać.
Dużo trudniej jest im jednak pomagać.
I na duchu wspierać, nie ludzi nabierać
Po to, żeby tylko kasę z nich zdzierać.
Oni Cię słuchają i przy tobie trwają,
Czasem całe serce i dusze Ci oddają.

Boo..

Jeśli gadasz, gadaj o tym co się dzieje.
Bo wiem, że tylko szczere słowa mogą nieść nadzieję.
Ja płynę ze słów, gdzie wiara nie kuleje
Relacje zimne jak lód, ciepłe słowo je ogrzeje..
Yoou. Mam moc! i dzięki niej nadaje, dla ludzi których
szanuję, a mam ich całą zgraję.
Daje to co mogę dać i nigdy nie przestaję.
Ludzie prawdy chcą, a za dużo słyszą bajek.Ej!

Ty masz w sobie tą moc[moc]
Twoją siłą jest głos[głos]
W każdy dzień w każdą noc
Dbaj aby bliźniemu nie spadł z głowy najmniejszy włos.[x2]

2.Po co mówisz coś jeśli zrobić tego co mówisz nie umiesz
Waga słów wielka jest, ciężka jak głaz, ale Ty musisz ją unieść
Jeśli marzysz szacunek mieć i poparcie w swych ludzi tłumie
Żeby mówić coś brother - najpierw musisz to zrozumieć!

Bo muzyka to nie tylko do sprzedania towar
Który jak nowe ferrari będzie się lansował
Bądź odpowiedzialny za swoje słowa
Bo nie słucha ich tylko jedna osoba
Więc poważnie zacznij je traktować
Bo nie wiesz jak ludzie będą na nie reagować
Mogą one pomóc komuś
Mogą go zdołować
Mogą nawet zabić albo życie uratować.

No booo..

Ty masz w sobie tą moc[moc]
Twoją siłą jest głos[głos]
W każdy dzień w każdą noc
Dbaj aby bliźniemu nie spadł z głowy najmniejszy włos.[x2]

3.Ema ziomek tu wszystko od nowa
Ten rap to ulica
Moi ludzie i towar
Browar!
Blanty, ławka ta sama..
Gadka taka pusta gdy bardzo go nie wypuszcza mama
Brama, klama, ziomek ema ema
Nauczyli ciebie w vivie tego życia co go nie masz
Zmieniasz sens swojego istnienia
Pamiętaj prawda tylko z serca i z podziemia..

A może moja muza wyda Ci się pusta,
Ale daje siłę tym, którym trafia w gusta.
Dla nich to robię bit słowem zdobię
Ale się zastanowię zanim znów otworzę usta.
A Ty mówisz:
"Chodź tu suko, trzęś mi dupą,
Mam koks, alko, hajs..będzie grubo,
Widzę - jarasz się moją furą -
to dobrze, bo jaram się twoją dziurą".
A ja mam wyjebane na takie zachowane
Dla mnie na pierwszym planie jest kobiet szanowanie
Jeśli masz na to inne zdanie
To mów tak swojej córce i mamie.

Boo..

Mówisz że ludzie mają Cię szanować
Naucz się lepiej ważyć słowa
Stara zasada, dla Ciebie nowa
O tym, że siła jest tam gdzie głowa
Pod maską siły łatwo się chowa
Wszystko co mówi dobra połowa
Chcesz by się Ciebie bali, więc o czym mowa
W bezsensie sensem chcesz operować

Ty masz w sobie tą moc[moc]
Twoją siłą jest głos[głos]
W każdy dzień w każdą noc
Dbaj aby bliźniemu nie spadł z głowy najmniejszy włos.[x2] 
*    *    *
Piosenka jak sam tytuł na to wskazuje, mówi o mocy słowa. Każde słowo ma znaczenie. I każdy może odebrać je inaczej. Nie zawsze zważamy na to jakich słów używamy podczas rozmowy. A powinniśmy, bo możemy kogoś zranić nawet o tym nie wiedząc. Słowa mogą mieć także wielką siłę pomagania. Możemy dodać nimi komuś otuchy w trudnych chwilach. Nie łatwo jest mówić nam o uczuciach. Czasem tak trudno jest powiedzieć nam dwa słowa "Kocham Cię", na których tak bardzo zależy drugiej osobie... Słowami jednak nie można wyrazić wszystkiego.

niedziela, 14 lipca 2013

Books, books everywhere!!

 Przyszedł czas na opisanie mojej kolejnej pasji, czyli czytanie książek. Kiedy byłam mała to nie lubiłam czytać. Uważałam to za zwykły, kolejny obowiązek nałożony przez rodziców. Ale ostatnio to się zmieniło. Teraz to czysta przyjemność. Moja odskocznia od rzeczywistości.
  
  Jestem w trakcie czytania 3 książek (tak dobrze czytacie). Ale to tylko dla tego, że w pierwszej - "Dziewczyny z Akademii Gallagher" czekam na tłumaczenie kolejnej 5 już części, w drugiej - "Dziewczyny z Hex Hall" czekam na tłumaczenie kilku ostatnich rozdziałów 3 części, a w między czasie z nudów czytam "Akademia Wampirów" (tu jestem na 5 części). Wszystkie te książki są na prawdę boskie!! Inne książki też czekają w kolejce.
 
  Czytam e-booki, ale tylko dlatego, że są łatwo dostępne i zawsze "mam je pod ręką". Do bibliotek i księgarń nie lubię chodzić, bo nigdy nie mogę trafić na to co chcę przeczytać ( jestem na prawdę bardzo wybredna jeśli chodzi o książki ).
  Wszystkich, ale to na prawdę wszystkich zachęcam do czytania. To naprawdę wspaniała przygoda :D
*    *    *
A tak przy okazji to z zaplanowanego ogniska nici. Ale i tak się nie nudziłam.  
Dziękuję Ci Madziu za miło spędzony wieczór. Oby było ich więcej :**







 

sobota, 13 lipca 2013

"Jesteś najlepsza, mówię Ci to teraz i dziś."

Teraz coś specjalnego! Piosenka z dedykacją. 
Dla mojej najlepszej i najukochańszej przyjaciółki Zuzy w dowód wdzięczności za to, że jest przy mnie udostępniam tą piosenkę Ola - Obok mnie ( moja polonistka byłaby ze mnie dumna za taką dedykację :D ). Pozdrowienia dla Ciebie Mała. Buziaki :*
 http://www.youtube.com/watch?v=1La1AOLx6Go

( Tak na marginesie to są dwie wersje tej piosenki, ale ja osobiście wolę tą. )
*    *    *
Tekst:

Ze spokojem zamknę oczy swe,
Wiedząc, że Ty zawsze staniesz obok mnie.

Początki trudne, lecz bez przerwy staramy się
Tysiące kłótni i dzięki Tobie jestem tu wiesz.
Twoja przyjaźń cenna, dla mnie najważniejsza jest
Twoje łzy bardzo ranią mnie (i Ty to wiesz).
Nie patrząc wstecz zawsze chciałaś pomagać mi
Jesteś najlepsza
Mówię Ci to teraz i dziś.
Nie ważne dzień czy noc, na mnie możesz liczyć non stop
Nie zaważając na nic zawsze będę obok.

Wznieść się na szczyt prosto jest,
Gdy ma się osobę która wesprze cię.
Nie udany ruch masz dosyć już
On przy tobie na zawsze zostanie tu.
Dziękuję też za wszystkie chwile złe,
W których ciągle byłaś obok mnie.
Nasz wspólny płacz i gniew nie raz
Zbliżyły nas do siebie i to jak.

Sugestią innych nigdy nie kierujesz się,
Zawsze sama decydujesz czego chcesz.
Czas spędzony razem z Tobą zawsze wiesz
Gdy jesteś obok wtedy wiem, że dobrze jest.
Mimo wszystko z Tobą dojdę na sam brzeg
Nie pozwolę by ktoś skłócił nas, o nie!
Te wspomnienia, w których jesteś Ty,
Nie odejdą, gdyby rzeczywistość poszła w dym.

Nasze historie, które rozwijają się wciąż
Sentymentalnie podążam za nimi choć.
Każdy człowiek w swoim życiu osobę ma
A której ma oparcie nie jeden raz.
Bez przyjaciół ciężko wybrać jedną z dróg.
Przy której się okaże, który to twój wróg.
Ci prawdziwi, którzy nigdy nie opuszczą Cię
Z biegiem czasu w końcu zorientujesz się.

Wznieść się na szczyt prosto jest,
Gdy ma się osobę która wesprze cię.
Nie udany ruch, masz dosyć już
On przy tobie na zawsze zostanie tu.
Dziękuję też za wszystkie chwile złe,
W których ciągle byłaś obok mnie.
Nasz wspólny płacz i gniew nie raz
Zbliżyły nas do siebie i to jak.

Sugestią innych nigdy nie kierujesz się,Zawsze sama decydujesz czego chcesz.
Czas spędzony razem z Tobą zawsze wiesz
Gdy jesteś obok wtedy wiem, że dobrze jest.
Mimo wszystko z Tobą dojdę na sam brzeg
Nie pozwolę by ktoś skłócił nas, o nie!
Te wspomnienia, w których jesteś Ty,
Nie odejdą, gdyby rzeczywistość poszła w dym.
*    *    *
Piosenka mówi o przyjaźni. O tym, że nie nie zawsze jest łatwo, ale wtedy wspiera nas ta druga osoba - przyjaciel/przyjaciółka. Bez takiej osoby byłoby na prawdę ciężko. Mimo kłótni i sporów zawsze możemy liczyć na przyjaciela. Wspomnienia z taką osobą są zawsze bardzo dobre. Z nią nie da się nudzić.
*    *    *
Kolejny post miał być jutro, ale nie wiem czy będę miała na to czas, dlatego dodaję go dziś. Jutro wciągu dnia będę mieć gości, a wieczorkiem ognisko zapoznawcze z nowym księdzem w parafii. Więc jak to mówi Jerzy Owsiak: Oj będzie się działo!! :D 
Pozdrawiam ;)

" It's my life! "

Wreszcie przyszedł czas na zagraniczną piosenkę o rockowym brzmieniu, czyli Bon Jovi - It's my life. Pewnie każdy słyszał tą nutę. Szczerze to nie potrafię przyswoić sobie jej tekstu (to dziwne bo mam 5 z anglika :D ale no cóż bywa ). http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vx2u5uUu3DE
*    *    *
Tekst:
This ain't a song for the broken-hearted
No silent prayer for the faith-departed
I ain't gonna be just a face in the crowd
You're gonna hear my voice
When I shout it out loud

Chorus:
It's my life
It's now or never
I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just wanna live while I'm alive
It's my life

This is for the ones who stood their ground
For Tommy and Gina who never backed down
Tomorrow's getting harder make no mistake
Luck ain't even lucky
Got to make your own breaks

Chorus:
It's my life
And it's now or never
I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just want to live while I'm alive
'Cause it's my life

Better stand tall when they're calling you out
Don't bend, don't break, baby, don't back down

Chorus:
It's my life
And it's now or never
'Cause I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just want to live while I'm alive

Chorus:
It's my life
And it's now or never
'Cause I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just want to live while I'm alive
'Cause it's my life! 

( Skoro to jest zagraniczna piosenka to dodam także i jej tłumaczenie )

To nie jest piosenka dla złamanych serc,
ani cicha modlitwa dla tych, którzy odstąpili od wiary,
Nie będę tylko twarzą wśród tłumu,
Będziesz słyszał mój głos,
Kiedy wykrzyczę to głośno.

ref:
To moje życie,
Teraz albo nigdy,
Nie będę żył wiecznie,
Chcę po prostu żyć, gdy jestem żywy,
(To moje życie)
Moje serce jest jak otwarta autostrada,
Jak Frankie powiedział, Zrobiłem to po swojemu,
Chcę po prostu żyć, gdy jestem żywy,
To moje życie.

To jest dla tych, którzy nie ustąpili,
Dla Tommy'ego i Giny, którzy nigdy nie dali za wygraną,
Jutro będzie trudniej nie popełnić błędu
Nawet w szczęściu nie ma szczęścia,
Musisz nauczyć się robić sobie przerwy.

ref...
SOLO

Lepiej nosić wysoko głowę, gdy do ciebie wołają,
Nie schylaj się, nie łam się, kochanie, nie dawaj za wygraną.

ref...

Teraz albo nigdy,
Nie będę żył wiecznie,
Chcę po prostu żyć, gdy jestem żywy,
(To moje życie)
Moje serce jest jak otwarta autostrada,
Jak Frankie powiedział, zrobiłem to po swojemu,
Chcę po prostu żyć, gdy jestem żywy,
Bo to moje życie! 
*    *    *
 'Cause it's my life! 
Każdy chce być niezależny w tym co robi. Każdy nie lubi kiedy ktoś go poucza. Nikt nie powinien mieszać się w sprawy kogoś innego, bo NIKT NIE PRZEŻYJE TWOJEGO ŻYCIA ZA CIEBIE!! Człowiek powinien spróbować wszystkiego w swoim życiu, chociaż że czasami wiąże się to z konsekwencjami (żeby nie było ja nie zachęcam do popełnienia przestępstwa :D ). Każdy powinien uczyć się na swoich błędach a nie na kogoś, bo to nie ma sensu. Człowiek powinien korzystać z życia póki jeszcze je ma. Bo tak naprawdę nie wiadomo kiedy Bóg nas wezwie do Siebie.

piątek, 12 lipca 2013

Bike

Rower to jedyna rzecz, która według mnie ma serce. Potrafi mnie zrozumieć. Jest dla mnie jak przyjaciel, który potrafi mnie opieprzyć kiedy potrzeba. To moja odskocznia od rzeczywistości.
Wczoraj udało mi się przejechać ok. 13 km w czasie nie całej godziny. Jak dla osoby z tak słabą kondycją to duże osiągnięcie, które niestety zostawiło tymczasowy ślad na moim organizmie w postaci bólu nóg (masakra, przydałby się przystojny masażysta ;D). Ale trzeba się trochę pomęczyć.
A dziś do posłuchania polecam: Skylar Grey - C'mon Let Me Ride ft. Eminem
 http://www.youtube.com/watch?v=QhxPBrxxaqc
 




czwartek, 11 lipca 2013

"Wierzę w Ciebie, moje sacrum..."

 Kolejną piosenką, którą chciałabym tu udostępnić jest Mezo-Sacrum. Przypomina mi ona wakacje, gdy razem z moją przyjaciółką Zuzą próbowałyśmy zaśpiewać tą piosenkę. To było bardzo zabawne, gdyż nie znałyśmy dokładnie całego tekstu :D
http://www.youtube.com/watch?v=sOGh7kTDU2o

*    *    *

Tekst:
Niesie tam, gdzie ptak (tam gdzie ptak)
Nie najwyższe widzę gwiazdy, a szczęście dają, bo jesteś tam
Niesie tam, gdzie ja (tam gdzie ja)
Do ostatniej przystani dobiłam, wysiadam, zostaję
Niesie mnie, gdzie Ciebie, odnalazłam Cię, odnalazłeś mnie...

Wielkomiejski szum, natłok wrażeń
Szukam znaku, który się okaże drogowskazem
Tym razem nie sięgam do książek, gazet
Mam przeczucie: muszę uciec w uczucie
Uciec w światło, w którym wszystko jest jasne
A ludzie cierpią przez swoje aspiracje
W jedyne takie święte miejsce
Gdzie rozum przegrywa z duszą i z sercem
A cały ten tercet wypowiada Twoje imię
Poddałem się temu, jestem sam sobie winien
To mi nie minie tak szybko, tak łatwo
Bo jesteś mą wiarą, nadzieją, zagadką
Której nie umiem objąć rozumem
Dlatego mam do niej taki szacunek
Może zwyczajnie brak mi taktu
Ale... Wierzę w Ciebie, moje sacrum...

Chcę do jednego miejsca na ziemi
Gdzie problemy przestają mieć znaczenie
Do objęć, które akceptują me słabości
Do nich pragnę, tylko do mej miłości
Jest na ziemi jedno moje małe miejsce
Gdzie poza biciem serca nie liczy się nic więcej
Uciekam tam z moją całą miłością
Wierzę w Ciebie, wierzę w moje sacrum...

Sacrum bez kontaktu z otoczeniem
Oka mgnienie i mogę się przenieść
W inny wymiar pozbawiony pancerza
W który codzienność bezwzględnie uderza
To błogostan, Panie, pobłogosław chwile
Gdy każdy problem to błahostka
Uciekam w moje świętości, objęcia tych
Którzy akceptują moje słabości
Rodzina, o której zawsze marzyłem
Dom, który był zawsze azylem
Miłość, to najpiękniejsze sacrum,
Więc nie traktuj jej jak kontraktu
Który zrywasz, gdy dzień masz gorszy
Kiedy zyski chwilowo są mniejsze niż koszty
Sacrum nie zmieni lekki podmuch wiatru
To źródło, którego nikt nie może zatruć

Chcę do jednego miejsca na ziemi
Gdzie problemy przestają mieć znaczenie
Do objęć, które akceptują me słabości
Do nich pragnę, tylko do mej miłości
Jest na ziemi jedno moje małe miejsce
Gdzie poza biciem serca nie liczy się nic więcej
Uciekam tam z moją całą miłością
Wierzę w Ciebie, wierzę w moje sacrum...

Niesie tam, gdzie ptak... (tam gdzie ptak)
Nie najwyższe widzę gwiazdy
A szczęście dają, bo jesteś tam...
Niesie tam, gdzie ja... (tam gdzie ja)
Do ostatniej przystani dobiłam, wysiadam, zostaję...
Niesie mnie, gdzie Ciebie, odnalazłam Cię, odnalazłeś mnie...

Chcę do jednego miejsca na ziemi
Gdzie problemy przestają mieć znaczenie
Do objęć, które akceptują me słabości
Do nich pragnę, tylko do mej miłości
Jest na ziemi jedno moje małe miejsce
Gdzie poza biciem serca nie liczy się nic więcej
Uciekam tam z moją całą miłością
Wierzę w Ciebie, wierzę w moje sacrum...

*    *    *

Piosenka mówi o miłości. Miłości do drugiej połówki, rodziny, miejsc. To uczucie jest silne, ale też i trudne. Nie zawsze w życiu są dobre chwile. Wtedy chcemy wrócić do miejsc, w których wszystko było dobrze, nie było problemów, wszystko wydawało się proste. Potrzebujemy wsparcia ludzi, którzy zawsze nas zrozumieją. Ludzi, którzy dadzą nam poczucie bezpieczeństwa. Nie zawsze powinniśmy kierować się rozumem. Serce ma nam czasami bardzo dużo do powiedzenia. Pozwala żyć...