Piosenka, która od pierwszych dźwięków wpadła mi w ucho. Bardzo dobry tekst. Polecam :D
* * *
Człowiek upada, powstaje, zadaje se pytanie:kim jest, do cholery? Kim jest? Kim się stanie?
Dzieciak myśli o kobiecie i jak najlepszym sianie.
Wychowany przez ulicę nie wie co się dziś z nim stanie.
Pragnie być lepszym niż ulica nakazała,
ale wie dobrze, że źle go wychowała.
Rodzisz się, nie wiesz gdzie wyrwany z łona.
Patrzysz na kobietę. Matka? To właśnie ona.
Ona, wyśniona, ona, wymarzona.
Kim będziesz? Nie wiesz. Jak to będzie? Nie wiesz.
Dorośniesz? Zrozumiesz? Zależy to od ciebie.
Możesz być biznesmenem lub żulem spod sklepu,
możesz być top modelką lub kurwą, co wielu ma.
To przez charakter, nasze zachowania
wchłania otoczenie bez wahania.
Podajesz swym znajomym, to zależy dziś od ciebie.
Wybierzesz dwie strony człowieka.
Zastanów się nad tym, do prawdy docieka
kim jesteś? Powiedz kim jesteś?
Możesz być tym prawdziwym,
możesz być kimś innym.
Jesteś fałszywy?
Czy ty to naiwny?
Silny, twardy człowiek czy ten, co upada?
Pomyśl nad tym. Człowieku, ci biada.
Dwie strony człowieka, ta dobra i ta zła.
Kim jesteś ty i kim jestem ja?
Dwie strony człowieka - zabijasz, pomagasz.
Nie czeka nikt,
kto ci powie: "Tędy idź.
Ta droga jest zła, a ta dobra."
Miłość nie będzie szczodra.
Życie nie zniży swej poprzeczki.
Możesz działać, wiedzieć, myśleć: "Będę lepszy."
A ci, co mówią, niech mówią co wcześniej gadali.
Kim są? Też nie wiedzą. Sam siebie niech zły chwali.
Tutaj jesteś tym, a tam wyjdziesz będziesz inny.
Jak masz na imię? Adres? Data urodzenia?
Tu nie chodzi o pytanie tylko sens życia człowieka.
Nie czeka nikt. Uwierz, nikt nie czeka.
Kim jesteś? Jak rzeka ucieka...ucieka...czas ucieka.
Możesz być tym prawdziwym,
możesz być kimś innym.
Jesteś fałszywy?
Czy ty to naiwny?
Silny, twardy człowiek czy ten, co upada?
Pomyśl nad tym. Człowieku, ci biada.
Dwie strony człowieka, ta dobra i ta zła.
Kim jesteś ty i kim jestem ja?
Idzie chłopak po ulicy, [?] przemoc,
czuje niemoc,
kaptur na głowie - od dzieciństwa tak to było.
Kim jest się zastanawia. W nim uczucie się zgasiło.
Nagle fatamorgana, złudzenie fatalne.
Na ławce siedzi chłopak, nagle zawoła czy to on.
Dwie strony człowieka.
Tamten wie co go czeka.
Uśmiech - żaden grzech,
żaden pech.
A ten wie, że w życiu ma przejebane.
Co jest grane?
Każdy może wybrać.
Wie jak postępuje,
co człowiek wtedy czuje,
gdy nic mu nie pasuje
w życiu, mu nie pasuje nic.
Wielu rzeczy próbuje, lecz truje swoje myśli.
Kim jest? Przyjaciół ma i oni wszyscy
wiedzą, że wiedzą kim jest. Nic nie wiedzą.
Środek człowieka śledzą.
I nic nie wiedzą.
Powiedz kim jesteś.
Możesz wybrać inną ścieżkę.
Przecież nikt ci w życiu nie zabronił.
Kim jesteś powiedz. To według twojej woli.
* * *
Każdy człowiek ma dwie strony, oblicza. Jedno dobre, a drugie złe. Jednak tylko jedno z nich rozwijamy w sobie. Sami musimy wybrać, które oblicze ma zapanować nad nami. Powinniśmy się starać, aby to dobre oblicze zwyciężyło. Zdecydowanie jest zbyt dużo zła na świecie. Wojny, przestępstwa, kłótnie, zabójstwa... nikt tego nie potrzebuje. Rozwiązuj problemy głową a nie pięścią. Walcz o swoje nie raniąc przy tym innych. Musimy sami zatroszczyć się o swoją przyszłość. To czego teraz dokonamy zostawi swój ślad po sobie. Nie daj się zdołować innym. Nawet jeśli już sobie z tym wszystkim nie radzisz, pomyśl, że ludzie którzy Cię tak traktują to tak naprawdę Ci zazdroszczą. Czego? Twojej siły, że mimo tyle złego Ty ciągle biegniesz dalej. Uwierz w siebie!!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz