środa, 17 lipca 2013

" I'm radioactive "

Kolejna piosenka ze specjalną dedykacją. Na prośbę mojej kochanej przyjaciółki Zuzy :* udostępniam piosenkę Imagine Dragons - Radioactive. Mam nadzieję, że sprostam temu wyzwaniu :) http://www.youtube.com/watch?v=ktvTqknDobU
*    *    *
Tekst:
Whoa, whoa, whoa
Whoa, whoa, whoa
Whoa, whoa, whoa
Whoa

I'm waking up to ash and dust
I wipe my brow and I sweat my rust
I'm breathing in the chemicals

I'm breaking in, shaping up, then checking out on the prison bus
This is it, the apocalypse
Whoa

I'm waking up, I feel it in my bones
Enough to make my systems blow
Welcome to the new age, to the new age
Welcome to the new age, to the new age
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive

I raise my flags, don my clothes
It's a revolution, I suppose
We're painted red to fit right in
Whoa

I'm breaking in, shaping up, then checking out on the prison bus
This is it, the apocalypse
Whoa

I'm waking up, I feel it in my bones
Enough to make my systems blow
Welcome to the new age, to the new age
Welcome to the new age, to the new age
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive

All systems go, the sun hasn't died
Deep in my bones, straight from inside

I'm waking up, I feel it in my bones
Enough to make my systems blow
Welcome to the new age, to the new age
Welcome to the new age, to the new age
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive
Whoa, whoa, I'm radioactive, radioactive
*    *    *
Tłumaczenie:
 Budzę się w popiele i pyle
Wycieram brwi i pocę się rdzą
Wdycham chemikalia

Łamię i kształtuje się, by katapultować się z więziennego autobusu
To jest to, apokalipsa

Budzę się, czuję to w mych kościach
Wystarczająco, by wysadzić me systemy
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce
Jestem radioaktywny, radioaktywny
Jestem radioaktywny, radioaktywny

Podnoszę me flagi, zakładam ubranie
To jest rewolucja, tak sądzę
Umalowani jesteśmy na czerwono, aby się dopasować

Łamię i kształtuje się, by katapultować się z więziennego autobusu
To jest to, apokalipsa.

Budzę się, czuję to w mych kościach,
wystarczająco, by wysadzić me systemy.
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce,
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce.
Jestem radioaktywny, radioaktywny,
Jestem radioaktywny, radioaktywny.

Wszystkie systemy wysiadły, słońce nie zginęło,
Głęboko w kościach, prosto z wnętrza.

Budzę się, czuję to w mych kościach,
wystarczająco, by wysadzić me systemy.
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce,
Witajcie w nowej epoce, nowej epoce.
Jestem radioaktywny, radioaktywny,
Jestem radioaktywny, radioaktywny. 
*    *    *
Piosenka mówi o apokalipsie, o totalnej zagładzie prawdopodobnie chemicznej. Jeden z uczestników tego wydarzenia "radioaktywny" próbuje się odnaleźć w tej "nowej epoce". Uważa, że ma wystarczającą ilość siły by to zwalczyć. Życie dalej się ciągnie. Może nie takie jakie było wcześniej, ale takie, w którym jednak można żyć. On nie uważa, że to życie jest dobre, chce od tego uciec. Uciec do normalnego życia, które wydaje się być tak blisko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz