poniedziałek, 15 lipca 2013

"...siła jest tam gdzie głowa..."

Kolejna piosenka godna uwagi to Mesajah - Moc słowa. Uwielbiam tego gościa. Ma boski głos, w którym można się tak po prostu zakochać *.*
http://www.youtube.com/watch?v=Mgal5rqN3y8
*    *    *
Tekst:
Ty masz w sobie tą moc [moc]
Twoją siłą jest głos [głos]
W każdy dzień w każdą noc
Dbaj aby bliźniemu nie spadł z głowy najmniejszy włos.[x2]

1.Ważne aby umieć rym składać,
Ale ważniejsze jest, aby głupot nie gadać.
Bo niektórym ludziom możesz słowem ból zadać.
Dużo trudniej jest im jednak pomagać.
I na duchu wspierać, nie ludzi nabierać
Po to, żeby tylko kasę z nich zdzierać.
Oni Cię słuchają i przy tobie trwają,
Czasem całe serce i dusze Ci oddają.

Boo..

Jeśli gadasz, gadaj o tym co się dzieje.
Bo wiem, że tylko szczere słowa mogą nieść nadzieję.
Ja płynę ze słów, gdzie wiara nie kuleje
Relacje zimne jak lód, ciepłe słowo je ogrzeje..
Yoou. Mam moc! i dzięki niej nadaje, dla ludzi których
szanuję, a mam ich całą zgraję.
Daje to co mogę dać i nigdy nie przestaję.
Ludzie prawdy chcą, a za dużo słyszą bajek.Ej!

Ty masz w sobie tą moc[moc]
Twoją siłą jest głos[głos]
W każdy dzień w każdą noc
Dbaj aby bliźniemu nie spadł z głowy najmniejszy włos.[x2]

2.Po co mówisz coś jeśli zrobić tego co mówisz nie umiesz
Waga słów wielka jest, ciężka jak głaz, ale Ty musisz ją unieść
Jeśli marzysz szacunek mieć i poparcie w swych ludzi tłumie
Żeby mówić coś brother - najpierw musisz to zrozumieć!

Bo muzyka to nie tylko do sprzedania towar
Który jak nowe ferrari będzie się lansował
Bądź odpowiedzialny za swoje słowa
Bo nie słucha ich tylko jedna osoba
Więc poważnie zacznij je traktować
Bo nie wiesz jak ludzie będą na nie reagować
Mogą one pomóc komuś
Mogą go zdołować
Mogą nawet zabić albo życie uratować.

No booo..

Ty masz w sobie tą moc[moc]
Twoją siłą jest głos[głos]
W każdy dzień w każdą noc
Dbaj aby bliźniemu nie spadł z głowy najmniejszy włos.[x2]

3.Ema ziomek tu wszystko od nowa
Ten rap to ulica
Moi ludzie i towar
Browar!
Blanty, ławka ta sama..
Gadka taka pusta gdy bardzo go nie wypuszcza mama
Brama, klama, ziomek ema ema
Nauczyli ciebie w vivie tego życia co go nie masz
Zmieniasz sens swojego istnienia
Pamiętaj prawda tylko z serca i z podziemia..

A może moja muza wyda Ci się pusta,
Ale daje siłę tym, którym trafia w gusta.
Dla nich to robię bit słowem zdobię
Ale się zastanowię zanim znów otworzę usta.
A Ty mówisz:
"Chodź tu suko, trzęś mi dupą,
Mam koks, alko, hajs..będzie grubo,
Widzę - jarasz się moją furą -
to dobrze, bo jaram się twoją dziurą".
A ja mam wyjebane na takie zachowane
Dla mnie na pierwszym planie jest kobiet szanowanie
Jeśli masz na to inne zdanie
To mów tak swojej córce i mamie.

Boo..

Mówisz że ludzie mają Cię szanować
Naucz się lepiej ważyć słowa
Stara zasada, dla Ciebie nowa
O tym, że siła jest tam gdzie głowa
Pod maską siły łatwo się chowa
Wszystko co mówi dobra połowa
Chcesz by się Ciebie bali, więc o czym mowa
W bezsensie sensem chcesz operować

Ty masz w sobie tą moc[moc]
Twoją siłą jest głos[głos]
W każdy dzień w każdą noc
Dbaj aby bliźniemu nie spadł z głowy najmniejszy włos.[x2] 
*    *    *
Piosenka jak sam tytuł na to wskazuje, mówi o mocy słowa. Każde słowo ma znaczenie. I każdy może odebrać je inaczej. Nie zawsze zważamy na to jakich słów używamy podczas rozmowy. A powinniśmy, bo możemy kogoś zranić nawet o tym nie wiedząc. Słowa mogą mieć także wielką siłę pomagania. Możemy dodać nimi komuś otuchy w trudnych chwilach. Nie łatwo jest mówić nam o uczuciach. Czasem tak trudno jest powiedzieć nam dwa słowa "Kocham Cię", na których tak bardzo zależy drugiej osobie... Słowami jednak nie można wyrazić wszystkiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz