sobota, 27 lipca 2013

"aby żyć siebie samego trzeba dać"

Teraz piękna, polska piosenka. Tekst znam praktycznie cały, ponieważ śpiewałam ją w szkole na lekcji muzyki.
http://www.youtube.com/watch?v=FWZNF4F1r7Y
*    *    *
Tekst:
Dlaczego nie mówimy o tym, co nas boli otwarcie?
Budować ściany wokół siebie - marna sztuka
Wrażliwe słowo, czuły dotyk wystarczą
Czasami tylko tego pragnę, tego szukam

Na miły Bóg,
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać

Problemy twoje, moje, nasze boje, polityka
A przecież każdy włos jak nasze lata policzony
Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień, niech rzuci
Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam

Na miły Bóg,
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać 
*    *    *
 Nie warto izolować się od świata. Nie wszyscy muszą nas lubić, ale warto mieć kogoś na kim możemy polegać, kto nas wysłucha i zrozumie. Każdy ma wady i zalety. Nikt nie jest idealny. Dlatego nie powinniśmy oceniać kogoś po pozorach. Nawet mały gest skierowany do drugiego człowieka może zdziałać cuda. Pamiętaj o tym.

1 komentarz:

  1. taki tam mały gest (rozmowa z kimś przez 2 godziny...) Dziękuję ;*

    OdpowiedzUsuń